Kozie Żebro z Kamionki Wielkiej - pętla
Trzy tygodnie po przygodzie życia, czyli zdobyciu Rysów, nastąpił najwyższy czas, żeby wrócić w niższe góry i dalej zdobywać to co jeszcze nie zdobyte. Tym razem zawitaliśmy do Beskidu Niskiego, żeby wejść na Kozie Żebro. Pogoda od rana nie napawała optymizmem, ale aplikacja pogodowa pokazywała, że zanim przyjedziemy na miejsce to będzie już ładnie. Niestety trochę nas oszukała ;) Na wędrówkę startujemy z samego końca wsi Kamionka Wielka. A konkretnie z małego parkingu przy terenie rekreacyjnym "Czarna Kępica" (współrzędne GPS: 49.5587686N, 20.8585361E). Parking jest darmowy, ale niezbyt wielki. Na szczęście obłożenia jakiegoś wielkiego też na nim nie ma. Z parkingu ruszamy w kierunku tablicy "Obszar Natura 2000". Od razu wchodzimy do lasu i zaczynami się wspinać. Dzisiaj praktycznie cała droga będzie prowadziła przez las. Po przejściu około 300m dochodzimy do rozdroża. Ponieważ na mapie wygląda to trochę inaczej pomyliliśmy tutaj drogę i poszliśmy jakby za ...